Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Połczynie Zdroju
Herb Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Połczynie Zdroju

Czwartek 17.08.2017

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Współpraca międzynarodowa - Freunde von Bad Polzin

 

 

 

W grudniu 1997 roku odnowiono partnerską współpracę z niemieckim miastem Templin – położonym około 80 km od Szczecina wśród najbardziej interesujących obszarów Brandenburgii. Bogate w jeziora okolice Templina są prawdziwym eldorado dla miłośników turystyki i sportów wodnych. Również kompleks rekreacyjno - uzdrowiskowy „Natur Therme”, przyciąga do Templina wielu turystów z Niemiec.

 

Władze miast w umowie o partnerskiej współpracy zobowiązały się stworzyć warunki do nawiązywania współpracy pomiędzy organizacjami, stowarzyszeniami i wspólnotami lokalnymi, do wspierania inicjatyw umożliwiających przyjacielskie kontakty między mieszkańcami obu miast.

 

Jedną z takich inicjatyw współpracy jest  „Pomoc dla miasta partnerskiego Połczyn – Zdrój” („Hilfe fűr unsere Partnerstadt Polczyn”). Współpraca nawiązana miedzy Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej a organizacją „Freunde von Bad Polzin” czyli „Przyjaciele Połczyna – Zdroju,  istnieje od 2002 roku. Organizacja ta zajmuje się pozyskiwaniem różnorodnych darów rzeczowych i pieniężnych dla mieszkańców Połczyna – Zdroju.

 

Dotychczasowa współpraca przyniosła efekt w postaci zorganizowania 22 transportów różnych darów tj. mebli, odzieży, sprzętu rehabilitacyjnego (wózki inwalidzkie, chodziki, kule) i medycznego (łóżka, inkubator, meble), przyborów szkolnych i paczek świątecznych dla dzieci. Dary te przekazano bezpośrednio, nieodpłatnie najuboższym podopiecznym Ośrodka Pomocy, do Szpitala Powiatowego w Połczynie – Zdroju oraz do szkół i świetlic na terenie gminy.

 

Darowizny pieniężne w wysokości 2212 Euro przeznaczono na zakup przyborów szkolnych, które następnie przekazano dzieciom z najuboższych rodzin z terenu miasta i gminy Połczyn – Zdrój.

 

Ta forma współpracy pozwala równocześnie na pełniejsze realizowanie zadań pomocy społecznej przez Ośrodek Pomocy.

 

Działania „Przyjaciół Połczyna – Zdroju” („Freunde von Bad Polzin”) wynikają z rzeczywistej potrzeby serca. W organizowanie pomocy dla najuboższych mieszkańców miasta i gminy Połczyn – Zdrój, wkładają wiele serca i trudu, osobistego zaangażowania i bezinteresownej życzliwości.

 

„Człowiek jest wielki,

Nie przez to co ma,

Lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

 

 

 

 

 

Wytworzył:
Roman Niemir
Udostępnił:
Roman Niemir
(2005-11-21 12:05:12)
Ostatnio zmodyfikował:
Roman Niemir
(2005-11-21 12:35:10)
 
 
ilość odwiedzin: 263894

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na stronie Polityki Prywatności.

X